DENTUR MOTOR LABORATUVARI

Sektörümüzü bir bütün olarak ele aldığımızda; Deniz motorları konusunda yeterli standartlara ulaşmada servis ve pazarlama bölümleri arasında gerekli uyumun sağlanmasında ve satış sonrasındaki hizmetlerin arzu edilen seviyelere taşınmasında ciddi sıkıntılar olduğu ve bu sıkıntıların başında da , eğitimli ve nitelikli teknik personel eksikliği olduğu konusunda birleşen çalışma grubu katılımcıları tarafından;

 

2008 yılında bir EĞİTİM PROJESİ başlatılmış ve yaptığımız görüşmeler ve incelemeler sonunda, başta otomobil,telekominaskon olmak üzere çok sayıda benzer sektör sınıflarının olduğu, yerleşim yeri 5000’e yakın öğrenci kapasitesi ile sağladığı bina olanaklarını da dikkate alarak Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ortak mutabakata varılarak, DENİZ MOTORLARI TEKNOLOJİ SINIFI kurulmuştur.

Eğitim projesine 4.000 TL lik bağış ile katılan; Denpar Makine (Yanmar), Burla Makina Ticareti A.Ş. (Yamaha), Depar Motor A.Ş. (BRP-Evinrude), Volvo Penta, Suzuki Marine, Borusan Güç Sistemleri (CAT), Volkswagen Marine Scania) , Enka Pazarlama (FPT-Mitsubishi), Merkür Spor Malzemeleri (Mercury) ve Kaptan Denizcilik ile, sınıfa eğitim amaçlı donanımlı tekne veren North Star ve Taylan Yatçılık firmaları ile bilgisayar bağışında bulunan CNR Fuarcılığa vermiş oldukları destek ve projeye olan inançlarından dolayı tekrar teşekkür ederiz.

Deniz Motorları Teknoloji Sınıfı öğrencileri 2016 Avrasya Boat Show Fuarını ve derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

 

 

Şişli Meslek Lisesi Dentur Laboratuvarı yeni öğrencileri Dentur yetkilileri ve okul öğretmenleri tarafından bu bölümü seçen öğrenciler arasından mülakat yöntemi ile belirlendi ve ilk dersleri okul şefleri tarafından verildi.