EĞİTİME VE SEKTÖRE 'YATED' DESTEĞİ

 Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği YATED ile mesleki ve teknik eğitimin en büyük okullarından HAYDARPAŞA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan ‘YATED LABORATUVARI’ projesi protokolü ile deniz endüstrisine ve denizciliğe yetişmiş personel ihtiyacına destek sağlanması amaçlanıyor. YATED Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan SİRKECİOĞLU ile HAYDARPAŞA Lisesi Müdürü Lütfü CEVAHİR,'in imzaladıği protokol töreninde YATED Yönetim Kurulu üyeleri Cem Hüroğlu, Uğur Aksan ve Korhan Öztürk ile HAYDARPAŞA Müdür baş yardımcısı Ülkü Çalık ve Motorlu Araçlar Teknolojileri alan şefi Mehmet Emin Yaman da hazır bulundu..

YATED'in 2008 senesinde ilk temellerini Şişli Motor Meslek Lisesi ile atmış olduğu YATED LABORATUVARI projesinin ikinci büyük ayağı olan HAYDARPAŞA projesi

2019- 2020 ögretim ve eğitim yılında 10. Sınıf öğrencileri ile başlayacak ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te ilk mezunlarını verecektir. YATED'in söz konusu ‘Sosyal Sorumluluk’ projesinin tüm maliyeti Dentur tarafından karşılanacaktır.

Projeye katılan öğretmen ve öğrenciler, ICOMIA (Uluslararası Denizcilik Endüstrisi Dernekleri Konseyi)’nın bir üyesi olan, bu yıl itibariyle Yönetim Kurulunda da Başkanımız Alpaslan Sirkecioğlu tarafından temsil edilen ve 300 civarında üyesi bulunan YATED'in Yönetim Kurulu, üyeleri ve eğitmenleri tarafından da özel olarak eğitileceklerdir. Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dentur Laboratuvarı öğrencileri 11. ve 12 sınıflarda Dentur üyelerinde staj, sonrasında da iş imkanına sahip olacaklardır.

Mesleki ve teknik okulların en önemlilerinden olan Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde içinde motor, elektrik, elektronik ve mobilyanın da olduğu dokuz ayrı dalda eğitim verilmekte ve sektörlere her dalda yeni eğitilmiş personel kazandırılmaktadır.

Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dentur Laboratuvarı ögrencileri aynı zamanda Dentur'un desteklemekte olduğu CNR Avrasya Boat Show’a da katılacaklardır. YATED LABORATUVARINI başarı ile tamamlayan öğrencilere özel imkanlar sağlayan Dentur sertifikası da verilecektir.